EI KULTARANTAA RAKKAAMPAA -Kultarannan Puistokonsertti
13.6.2026 @ 14:00 - 15:30
Naantalin Musiikkijuhlien perinteinen Kultarannan konsertti on suunniteltu tasavallan presidentti Alexander Stubbin innoittamana. Luvassa on siis genrejen huippukokous, jonka voi tiivistää kolmeen pointtiin: klassisen musiikin ikuisia hittejä, kullanhohtoista jazzia ja rakastettua elokuvamusiikkia. Toisin sanottuna: Musiikkijuhlien jousitaiteilijat esittävät Felix Mendelssohnia ja Grazyna Bacewiczia, lauluyhtye Rajattomastakin tunnettu, sielukas Aili Ikonen laulaa Ella Fitzgeraldin suosikkeja, ja loput selviää viimeistään paikanpäällä! Tätä konserttia ei pidä missata.
Linja-autokuljetukset konserttiin järjestetään Muumiparkista klo 13.00 alkaen non-stop sekä konsertin jälkeen takaisin Muumiparkkiin. Alueelle ei ole mahdollista saapua yksityisautolla.
Konsertilla on säävaraus. Vaativissa sääolosuhteissa konsertti siirretään Maijamäen liikuntahalliin. Mahdollisesta muutoksesta ilmoitetaan Naantalin Musiikkijuhlien nettisivuilla: www.naantalinmusiikkijuhlat.fi
Janne Malmivaara, viulu
Aino Mattila, viulu
Leea Mattila, viulu
Katri Mettänen, viulu
Albert Sahlström, viulu
Vilma Tikkanen, viulu
Elina Vähälä, viulu
Anna Kreetta Gribajcevic, alttoviulu
Ingrid Odé, alttoviulu
Selja Hakamies, sello
Tuomas Lehto, sello
Saima Malmivaara, sello
Leevi Pelli, sello
Taika Puhakka, sello
Oscar Schultz, sello
Ruth Steudle, sello
Tuomas Ylinen, sello
Aili Ikonen, laulu
Turku Jazz Orchestra
Vellu Halkosalmi, kapellimestari
Konsertin kesto 1h 15min
Liput:
62€
Liput myynnissä 26.2.2026 kl0 12 alkaen:
lippu.fi verkkokauppa ja myyntipisteet.
Naantalissa lippuja myy:
Pieni Kirjapuoti
Aukioloajat:
ti-pe klo 10-17
lauantai 11-14
Yhteystiedot:
Henrikinkatu 4 B, Naantali
Puh. 040 754 1823
[email protected]
Osta liput
Tiedot
Päivämäärä:
13.6.2026
Aika:
14:00








